Kula śnieżna DIY 8


444

Kule śnieżne, lub też inaczej świąteczne, są piękne, ale zazwyczaj też drogie. Możemy jednak spróbować zrobić je samodzielnie, zarówno my, dorośli jak i nasze dzieci. Taką śnieżną kulę możemy spróbować zrobić już z przedszkolakiem.

Do wykonania kuli potrzebny będzie mały ozdobny słoiczek, kawałek materiału najlepiej w świąteczny motyw, brokat, woda, plastelina i klej. Z plasteliny lepimy to co chcemy (albo umiemy ;)) np. bałwanka, choinkę, domek. Możemy też wziąć gotową figurkę, jednak zachęcam do lepienia z plasteliny- to świetne ćwiczenie dla małych rączek. Gdy praca jest już gotowa przyklejamy ją do słoika. Ja użyłam kleju typu „kropelka” i póki co wszystko się trzyma. (To zadanie zdecydowanie dla rodzica). Gdy klej trochę przeschnie, wlewamy wodę, wsypujemy brokat, dokładnie zakręcamy słoik i kula świąteczna gotowa. Teraz wystarczy już tylko przewiązać na wieczku kawałek materiału (w tym zadaniu również przyda się pomoc rodzica). Piękna świąteczna ozdoba gotowa, a duma dziecka ze swojej pracy gwarantowana.

Świąteczna kula wykonana przez dziecko to fajny pomysł np. na prezent dla babci, cioci. To również doskonała praca na świąteczny kiermasz szkolny.

111 222 333 555


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy do “Kula śnieżna DIY