Macierzyństwo bez retuszu – wchodzę w to.


13647068_1044651475572571_35916358_o

Miałam farta. Przez całą ciążę przytyłam 15kg. Sam Julek ważył 4 plus wody płodowe, opuchlizna pod koniec  itd. … Wychodząc ze szpitala miałam 9 kg „nadbagażu”. Po 3 tygodniach od porodu po ciążowych kilogramach nie było śladu. Rozstępów brak, nadwagi brak. Jak to zrobiłam? Samo się zrobiło.    „-Na co  tam ona może narzekać.”   No fakt, nad figurą nie miałam co płakać.

A jednak. Pierwsze tygodnie wspominam jak czarny scenariusz. Płacz, brak wiary w siebie, rozczarowanie? Zmierzenie się z macierzyństwem to nie tylko kwestia akceptacji własnego ciała po porodzie. Polubienie na nowo siebie samej, rozstępów, obwisłej skóry. Macierzyństwo to przede wszystkim uznanie, że nasze potrzeby schodzą na drugi plan. Że oto już nikt nie będzie się pytał jak się czujemy i co byśmy zjadły – jak to w ciąży bywało. Już nikt nie rozczula się nad nami i nas nie wyręcza. Od tej pory to my jesteśmy na zawołanie innych…. a raczej tego jednego/ tej jedynej.  Ja miałam problem właśnie z tym. Z urokami macierzyństwa, o których nie piszą w gazetach, których nie pokazują w reklamach. Macierzyństwo to wcale nie sielanka chociaż dookoła wmawiają nam, że tak jest.  Narodziny dziecka to totalna rewolucja. Nie tylko w naszym ciele, przede wszystkim w naszej duszy.

Niestety, o słabościach nie mówi się głośno. Czemu? Jakoś tak… nie przystoi. Ta presja społeczna na sukces przytłacza. Bądź fit, bądź Wege, bądź Eko. A nie można po prostu być sobą???

Akcja magazynu Kobbieciarnia Beauty & The Business  jest moim zdaniem najlepszym co można dać kobietom. Jest przyzwoleniem na  niedoskonałości ciała i duszy, na chwilowe kryzysy, chwile słabości. Mamy do tego prawo i fajnie, że ktoś o tym mówi.  Przyznanie, że są ciężkie chwile nie jest wstydem. Dlaczego mamy udawać, że macierzyństwo to tylko jasna strona medalu?

Ja sama podpisuje się pod tą inicjatywą obiema rękami i chętnie pokażę swoją bliznę po cięciu cesarskim. Nie piękną, cieniutką a grubą i bliznowatą. Czy szpeci? Nie mnie. Dla mnie jest niczym tatuaż. Pamiątka po najpiękniejszym co mnie w życiu spotkało.

 

Jeśli też chciałabyś dołączyć do letniej idei pokazania macierzyństwa bez retuszu i wziąć udział w  profesjonalnej sesji zdjęciowej  wejdź na stronę www.mamybrzuszek.com i sprawdź kiedy odbędzie się spotkanie w Twoim regionie.

13639921_1044651472239238_1366527616_o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *