Mama w Warszawie. Atrakcje dla dzieci w wieku 0-2 lata. 2


20160301_082520

Każda mama wie, że siedzenie w domu może się przykrzyć. Zwłaszcza w długie zimowe wieczory, czy deszczowe popołudnia. O ile z większym dzieckiem możemy pójść do kina, na plac zabaw czy do teatru, o tyle z małym dzieckiem ilość atrakcji jest mocno ograniczona. Ponieważ sama miałam problem z wyszukaniem ciekawych miejsc, przyjaznych i niemowlakom i mamom pomyślałam, że przyda Wam się taki mini przewodnik. Oto co nam udało się znaleźć . . .

 1. Baseny
  Na basen możemy pójść już z kilkumiesięcznym dzieckiem. Najlepiej, jeśli uda nam się znaleźć taki basen, na którym organizowane są specjalne zajęcia dla niemowląt. Tam pod okiem specjalisty maluszki będą mogły oswoić się z wodą. Najczęściej w brodzikach, gdzie prowadzone są takie zajęcia woda jest cieplejsza, są też specjalne szatnie rodzinne z przewijakami. (Co ważne w zajęciach mogą uczestniczyć już trzymiesięczne dzieci)
  Z pewnością takie zajęcia oferuje: Basen w Ząbkach, Basen Polonez, Basen „Muszelka” przy ul. Balkonowej oraz Basen przy ul. Potockiej w Warszawie.

 

 1. Kawiarnie dla dzieci i rodziców
  Wyjście do zwykłej kawiarni po pierwsze może być kłopotliwe dla nas – brak przewijaka, brak menu dla karmiących mam, brak warunków do karmienia dziecka. Po drugie, może to być bardzo nudna wycieczka dla naszego maluszka, który będzie się niecierpliwił i marudził. Na szczęście powstaje coraz więcej kawiarni dla dzieci. Większość z nich połączona jest z salą zabaw, kącikiem plastycznym, kącikiem gier itd.
  Do tych najbardziej znanych należą: Kalibma Kofifi, Malinowo, Pompon, Molo Kids Kafe, Ciuciubabka, Kura Domowa, Qlka Kafe, Nutka cafe, ToZo Cafe, Kafka u Leszka.

 

 1. Zajęcia edukacyjne dla niemowląt
  O tym czym są takie zajęcia i dlaczego warto na nie pójść przeczytacie w moim poście „Wszystko o zajęciach edukacyjnych dla niemowląt”. Zazwyczaj w tego typu zajęciach mogą uczestniczyć już półroczne dzieci. Najczęściej organizowane są one w klubach mam lub właśnie kawiarniach dla dzieci. Zajęcia ogólnorozwojowe oferuje np. Malinowo, Pompon, Akademia Harmonika. W Nutka Cafe oprócz zajęć ogólnorozwojowych odbywają się zajęcia muzyczne tzw. Gordonki, oraz angielski dla niemowląt. Zanim wybierzecie się na takie zajęcia zawsze warto najpierw sprawdzić na stronie aktualny grafik zajęć. Pojedyncze zajęcia kosztują ok. 35 zł

 

 

 1. ZOO
  Wbrew pozorom do ZOO możemy wybrać się już z kilkumiesięcznym dzieckiem. Dziewięcio- siedzięciomiesięczne dziecko zainteresuje się dużymi zwierzętami np. słoniami, lwami, małpami. Gady i płazy są zbyt małe i powolne, żeby przykuć uwagę maluszka. Warto też odwiedzić „Baśniowe zoo” to część, w której znajdują się kucyki, osły, owce, kozy. Można je nakarmić, pogłaskać. Obok jest też nowy plac zabaw dla dzieci w różnym wieku.

 

 1. Teatry
  Większość teatrów dla najmłodszych wystawia spektakle dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Są jednak miejsca, które w magiczny świat teatru wprowadzają już roczne dzieci. Teatr Niewielki przy ul. Mińskiej oraz Teatr Małego Widza przy ul. Jezuickiej mają w swojej ofercie krótkie 30 minutowe przedstawienia połączone z czasem na zabawę (15 minut), Spektakle skierowane do najmłodszych widzów opierają się nie na tekście a mnogości kolorów, grze świateł, dźwięków, mimice aktorów. To doskonały pomysł na rozwijanie wyobraźni i wrażliwości naszych maluszków.

 

 

 1. Koncerty
  Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich” organizuje spotkania z muzyką klasyczną dla najmłodszych. Smykofonia to koncerty tematyczne przybliżające dzieciom świat muzyki poważnej. Spotkania odbywają się w Mazowieckim Instytucie Kultury lub siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej. Co najważniejsze na koncerty można przyjść z noworodkiem! Aktualny grafik znajduje się na stronie smykofonia.pl a koszt biletu to 15 zł. Dzieci poniżej 1 roku wchodzą za darmo!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Mama w Warszawie. Atrakcje dla dzieci w wieku 0-2 lata.