Macierzyństwa początki.


Może moje pisanie pomoże choć jednej przyszłej mamie, która spodziewa się dziecka, ale nie spodziewa się tych trudnych początków.
Na reklamach czy w filmach te wszystkie panie są radosne i uśmiechnięte i przede wszystkim wypoczęte. dzieci piękne i radosne bez wyprysków na twarzy czy ciemieniuchy. nie płaczące, bez kolek- no wprost idylla. Szkoda, że rzeczywistość wygląda inaczej. To dokładnie tak jak z paniami w gazetach, które wszystkie są identycznie chude i zgrabne, pięknie ubrane i żadna z nich nie należy do grona tych „sympatycznych”.  Potem przeciętna kobieta kupuje ową gazetę i chłonie obrazy tych pań z photoshopa wierząc, że one tak naprawdę.
Kult młodości zawładnął światem.
To samo ma się z macierzyństwem. Idealna wizja idealnej mamy panuje od jakiegoś czasu. Frustruje. Przynajmniej mnie. Bo czemu nikt nie uprzedza.Nie powie „początki są trudne, ale pamiętaj, że dasz radę. To MINIE”.
I tylko sąsiadka, która sama jest młodą mamą mijając mnie w windzie powiedziała  ” I jak sobie radzisz? początki są ciężkie., prawda?”……..niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *